IMOGA, imoga.org nedir?

IMOGA kökleri Süleyman Saim Tekcan’ın 1974 yılında kurduğu baskı resim stüdyosuna kadar uzanan; 1974’ten günümüze ise Artres, Çamlıca Sanat Evi ve son olarak Üsküdar’da bugünkü binasına yerleşen İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nin adıdır. IMOGA, çağın koşullarına adapte olarak bir Müze ve Baskı Stüdyosu olarak varlığının dijital mecrada doğru ve yeterli bir şekilde temsil edilebilmesi amacıyla www.imoga.org sitesini kurarak koleksiyonunda bulunan yerli yabancı onlarca sanatçıya ait yüzlerce eseri sanat severlerle buluşturmayı misyon edinmiştir.

IMOGA Sanatçıları, Eserler ve Orjinallik Garantisi

 Özgün Baskı alanında emek ve eser vermiş eski yeni, yerli ve yabancı; Turhan Selçuk’tan Emin Koç’a, Cihat Burak’tan Ruth Brenner’a ve tabi ki IMOGA’nın kurucusu Süleyman Saim Tekcan’a kadar yakın sanat tarihimizde derin izler bırakabilmiş pek çok sanatçının eserleri koleksiyonumuzdadır. Ve bu koleksiyon gün geçtikçe büyümektedir.

www.imoga.org’da satışı yapılmak üzere yayınladığımız eserler:

a. Sanatçıları ile birlikte, onların izin ve gözetimleri altında IMOGA Süleyman Saim Tekcan Baskı Resim Stüdyosunda üretilir ve bu üretimin sonucunda eserlere ait baskı kalıpları, plaka ve tabakalar yine sanatçılarının gözetimi altında imha edilirler. Böylece bu eserlerin gelecekte ya da güncel herhangi bir zaman dilimindeki sahipleri bu eserlerin yasalara aykırı ya da etik olmayan yöntemler ile çoğaltılması dolayısıyla maddi/manevi değer kaybına karşı koruma altına alınmış olur.

b. IMOGA’dan (www.imoga.org’dan) satın alacağınız her eser beraberinde Müzemiz Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Saim Tekcan’ın imzasının bulunduğu Orjinallik Garantisi Sertifikasıyla gelirler.

IMOGA, Süleyman Saim Tekcan Baskı Resim Stüdyosu, www.imoga.org nerede? Ziyaret edilebiliyor mu?

Evet. Pazar günleri hariç haftanın hergünü 10.00 - 17.30 saatleri arasında Ünalan Mahallesi, Keban Caddesi, No:20

Üsküdar/İstanbul 34700 adresinde ikamet eden IMOGA’yı ziyaret etmenizden memnuniyet duyarız. Bireysel yapılan ziyaretlerde herhangi bir ücret telebimiz olmamakla beraber kalabalık grupların gelmeden en az bir hafta öncesinde bizimle iletişime geçmesi ziyaretlerin sağlıklı gerçekleşmesi adına önerilir.

Not: IMOGA’ya yapılacak ziyaretlerde 18 yaşından küçük ziyaretçilerimizin yanlarında bir evebeynlerinin bulunması zorunludur.

ÜYELİK, ALIŞ-VERİŞ ve KİŞİSEL BİLGİLERİN GÜVENLİĞİ

imoga.org’da alış-veriş yapmak için ne yapmalıyım?

Sitemizde alış-veriş yapabilmek için önce üye olmanız gereklidir.

Nasıl üye olunur?

imoga.org’a üye olmak son derece basit. Sayfanın üst kısmında bulunan “üyelik” butonuna tıklayarak yönlendirildiğiniz sayfada sizden istediğimiz bilgileri bizimle paylaşmanız durumunda üyeliğiniz başlayacak ve imoga.org’da alış-veriş yapabileceksiniz.

Neden imoga.org’a üye olmalıyım?

Köklü bir sanat kurumu olan IMOGA koleksiyonuna ait sanat eserlerini güncel olarak takip edebilme, satın alabilme ve IMOGA’ya ait sosyal medya hesapları üzerinden IMOGA’da, Türkiye’de ve Dünya’da sanat adına nelerin yapıldığı, nelerin gerçekleştiği hakkında konularında uzman olan IMOGA editörleri tarafından derlenmiş pek çok bilgiye ulaşma ayrıcalığını ve tecrübesini yaşarsınız.

Üyelik bilgilermi ve şifremi değiştirebilir miyim?

Üyelik bilgilerinizi site ekranında sağ üst kısımda görünen üyelik butonunuza tıkladığınızda açılan pencerede karşınıza çıkan "Adresleri Görüntüle" butonuna tıklayarak değiştirebilirsiniz.
Şifrenizi değiştirmek için; Üyelik giriş sayfasında bulunan " Şifremi Unuttum / Şifreyi Sıfırla"  butonuna tıkladıktan sonra email adresinize göndermiş olduğumuz sıfırlama linkini kullanabilirsiniz.


Hesabımı silebilir miyim?

Hesabını silmemiz için üye olurken bildirdiğin email adresinden info@imoga.org adresine mail atmanız ve silme talebini bildirmeniz yeterli olacaktır.

Eser satın almak için ne yapmalıyım?

Ana sayfadaki “Mağaza” butonuna bastıktan sonra gelen “Baskı Resimler” seçeneğinden ya da yine ana sayfada bulunan “Koleksiyon” butonundan “IMOGA Sanatçıları” seçeneğinden satın alınabilir eserlere ulaşabilirsiniz.

Satın almak istediğim eser satılmış/bitmiş vb... Tekrar satışa çıkar mı?

www.imoga.org’da Satışta olan eserler çoğunluka sanatçısının gözetimi altında belirli bir sayıda üretilmiş eserlerdir. Daha önce satın almayı düşündüğünüz eseri siteye tekrar giriş yaptığınızda görüntüleyemiyor ya da görsel üzerinde “Tükendi” gibi ibareler bulunuyorsa bu eser artık elimizde bulunmuyor yani artık satışı yapılamayacak demektir. Eserler belirli bir sayıda üretildiği için tekrar çoğaltılıp satışa sunulamayacağından herhangi bir eseri beğenmeniz durumunda  elinizi çabuk tutmanızı öneririz. :)

Verdiğim bilgiler ne amaçla kullanılıyor?

Paylaştığınız bilgiler yalnızca bilgi amaçlı olup imoga.org’da alış-veriş yapmanızı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için sizden talep edilirler. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası 

imoga.org’da kullandığınız ödeme yöntemleri nelerdir ve kredi kartı güvenliğini Nasıl Sağlıyorsunuz?

imoga.org e-ticaret platformu konusunda dünyanın en büyüğü olan Shopify tarafından sağlanan e-ticaret altyapısını kullanır. Ödeme sistemi Shopify Level 1PCI Data Güvenliği Standarlarına uygundur ve 256 BIT SSL sertifikalı güvenlikle korunur. Kredi Kartı ile ödemelerde online ödemede lider PAYU Sanal POS kullanıyoruz. Dünyanın en büyük Sanal POS sağlayıcısı olan PAYU her yıl milyonlarca kullanıcıya hızlı ve güvenli ödeme yapma imkanı sunuyor.

Shopify ödeme sistemleri PCI DSS yani Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standartları Organizasyonunca belirlenen güvenlik standartlarıyla uyumludur.

Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı (PCI DSS) nedir?

Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı (PCI DSS), Kredi ve Debit kartlara ait veri ve bilgileri işleyen organizasyonlar için bir bilgi güvenliği standardıdır. Ödeme Kartları Endüstrisi Güvenlik Standartları Konseyince tanımlanan bu standartlar, kredi kartları etrafındaki kontrolleri arttırarak kredi kartı dolandırıcılıklarını azaltmak amacıyla oluşturulmuştur.

SİPARİŞ, KARGOLAMA ve TESLİMAT

Siparişlerin teslim süresi ve koşulları hakkında bilgi alabilir miyim? Kargo ücretli midir?

imoga.org’dan vereceğiniz her sipariş için kargolama ücrete tabi olup kargo masrafları sizin tarafınızdan karşılanır. Eserler Kargoya verildiği andan itibaren Türkiye içi 3-4 gün, yurtdışından aldığımız siparişler içinse ortalama 10-15 gün teslim süreleri geçerlidir.

Ekstra kargolama seçenekleri için ek ücretler uygulanır. Detaylı bilgi için tıklayın 

Siparişim Kargolandı mı? Kargom nerede?

Hesabım sayfasından üye girişi yaparak siparişiniz ve kargo durumuyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Siparişinizin onaylanmasıyla ortalama iki gün içersinde gönderinizi kargo şirketlerine ulaştırırız. Eğer siparişi vermenizin üstünden 2 gün geçmesine karşın satın aldığınız ürünün kargo bilgilerini görüntüleyemiyorsanız info@imoga.org’ dan ya da +90 216 472 9296 numaralı telefondan bizimle iletişime geçiniz.

Siparişim ne zaman kargoya teslim edilir?

Siparişiniz onaylanmasıyla birlikte gönderiniz hafta sonları, Resmi Tatiller, Doğal Afet ve Felaket durumları dışında aynı iş günü içersinde kargoya verilir. Siparişinizin teslimat süresi kargoya verildiği an itibariyle başlar.

Hangi kargo firmalarıyla çalışıyorsunuz?

Türkiye içi siparişler için genellikle PTT, Yurtdışı gönderilerimiz içinse PTT, FedEX ve UPS firmalarını tecih ediyoruz.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizi profil sayfanızdaki ‘Siparişlerim’ sekmesinden iptal edebilirsiniz. Bunun için Geçmiş Siparişler sekmesinden siparişinizin detaylı görüntüleme sayfasına gidiniz ve İptal/Değişiklik linkine basınız. Online sipariş iptal etme işlemi siparişiniz kargoya verildi ise yapılamaz.

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

imoga.org’dan satın almış olduğunuz ürünü 21 gün içersinde iade etme hakkınız vardır. Detaylı bilgi için İade koşuları sayfasına bakınız.

Siparişim onaylanmıyor/ Alış-Verişimi tamamlayamıyorum

Bilgilerinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz. Eğer yine başarısız olursanız Müşteri Destek bölümünden bize ulaşın.

Nerelere gönderim yapabiliyorsunuz?

Türkiye içi ve dışı çalıştığımız kargo firmalarının ulaşabildiği heryere gönderi yapabiliryoruz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız