Türkiye içi siparişlerde PTT Kargoyu kullanıyoruz. ABD ve Kanada başta olmak üzere 239 ülkeye FedEx ile 50 USD’ye gönderim yapıyoruz. Kargo süresi ülkelere göre değişir fakat ortalama 15-20 gündür.

Eğer ürününüzün daha hızlı bir şekilde size ulaşmasını isterseniz sipariş vermeden önce bizimle iletişime geçmeniz durumunda, adınıza özel satış açar ve tercih ettiğiniz kargo firması ve teslim yöntemi ile ürününüzün gönderimini gerçekleştiririz. Tabi bu özel durum için özel bir fiyat uygulanır.

Uluslararası Müşteriler Ödeme

Uluslarası müşterilerimiz kredi kartı ile satın alım yapabilirler.

Dünyanın en büyüğü olan Shopify tarafından sağlanan e-ticaret altyapısını kullanıyoruz. Ödeme sistemi Shopify Level 1PCI Data Güvenliği Standarlarına uygundur ve 256 BIT SSL sertifikalı güvenlikle korunur.

Kredi Kartı ile ödemelerde online ödemede lider PAYU Sanal POS kullanıyoruz. PAYU ödeme altyapısı Level 1PCI Data Güvenliği Standarlarındadır ve 256 BIT SSL sertifikalı şifreleme sistemi ile korunur.

We are using PTT Cargo (Turkish National Postal Service) for orders from Turkey and we ship to 239 other Country in the world via FedEx for 50 USD. The shipping duration varies by country, but it is 15-20 days in average.

Please contact us if you want to faster shipment. We can send your product with other options. But please notice that if you chose this option extra costs will be applied to price of your order. We will initiate a special order for you and send your order via the cargo company and shipment method of your choice.

International Customer Payment

International customers can use credit card.

We are using Shopify’s e-commerce infrastructure, world’s largest e-commerce platform. The payment system is compatible with Shopify Level 1PCI Data Security Standards and is 256 BIT SSL certified.

For payments with credit card, we use PAYU Virtual POS, a global leader in online payment. PAYU payment infrastructure has Level 1PCI Data Security Standards and is protected by 256 BIT SSL certified encryption system.